flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Засади використання автоматизованої системи

 

Затверджено Рішенням зборів

суддів Снятинського районного суду  

                                                                       Івано-Франківської області

від «23» червня 2021 року

  

ЗАСАДИ

використання автоматизованої системи документообігу 

Снятинського районного суду Івано-Франківської області

  1. Загальні положення

1.1. Засади використання автоматизованої системи документообігу в Снятинському районному суді Івано-Франківської області, врегулювання яких відповідно до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» від 02.06.2016 року № 1402-VІІІ (із змінами) та Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженого рішенням Ради суддів України від 26 листопада 2010 року № 30 (із змінами (далі – Положення), відносяться до повноважень зборів суддів Снятинського районного суду.

Метою прийняття Засад  є визначення особливостей автоматизованого розподілу судових справ в Снятинському районному суді.

Засади визначають правила застосування Положення про автоматизовану систему документообігу суду в Снятинському районному суді Івано-Франківської області (далі-Суд). Питання щодо функціонування автоматизованої системи, котрі не врегульовані цими Засадами, Положенням вирішуються зборами суддів суду відповідно до чинного законодавства.

1.2. У Снятинському районному суді Івано-Франківської області як місцевому загальному суді використовується комп’ютерна програма «Д-3», розроблена адміністратором автоматизованої системи для загальних судів.

1.3.  Технічний супровід та підтримка працездатності автоматизованої системи в суді, здійснюються адміністратором автоматизованої системи на підставі укладених договорів з ДСА України.

1.4. Використання ЕПЦ уповноваженими на це користувачами автоматизованої системи здійснюється в порядку, визначеному Законом України «Про електронний цифровий підпис».

  1. Розподіл судових справ між суддями

2.1. Розподіл судових справ здійснюється в суді в день їх реєстрації, на підставі інформації, внесеної до автоматизованої системи, уповноваженою особою апарату суду, відповідальною за здійснення автоматизованого розподілу судових справ.

У суді може застосовуватися:

автоматизований розподіл судових справ під час реєстрації відповідної судової справи;

пакетний автоматизований розподіл судових справ після реєстрації певної кількості судових справ;

розподіл судових справ шляхом передачі судової справи раніше визначеному у судовій справі судді;

визначення складу суду з метою заміни судді (суддів);

повторний автоматизований розподіл судових справ.                                

2.2. Розподіл судових справ між суддями здійснюється за правилами здійснення автоматизованого розподілу справ визначеними підпунктами 2.3.4-2.3.9 пункту 2.3. Положення.

2.3. Якщо станом на 10 год. 00 хв. не повідомлено керівника апарату про знаходження судді на листку непрацездатності, то розподіл справ здійснюється відповідно до загального списку суддів.

У разі виникнення після 10:00 год. обставин, що  зумовлюють вибуття судді з авто розподілу, вказаний суддя направляє керівнику апарату подання про необхідність повторного автоматизованого розподілу справ, які надійшли в цей день та розподілені йому.

 2.4.  Визначення суддів, які мають повноваження щодо розгляду судової справи на момент автоматизованого розподілу, здійснюється згідно з вимогами підпункту 2.3.3 пункту 2.3 Положення.

2.5. Не розподіляються щодо конкретного судді судові справи, що надійшли:

- за два місяці до закінчення повноважень судді;

- за чотирнадцять   днів до початку відпустки (якщо її тривалість становить не менше чотирнадцяти календарних днів);

- за три робочих дні до початку відпустки, якщо її тривалість становить менше чотирнадцяти календарних днів;

- у період відпустки судді;

- за один робочий день до відрядження (за три робочі дні - якщо тривалість відрядження становить більше семи календарних днів) та в дні перебування судді у відрядженні;

- під час тимчасової непрацездатності судді;

- за один робочий день до направлення судді на навчання, підвищення кваліфікації, для участі у семінарських заняттях, діяльності органів суддівського самоврядування, Вищої ради юстиції тощо без відбуття у відрядження (за наявності наказу голови суду);

- у дні перебування судді на навчанні, підвищенні кваліфікації, участі у семінарських заняттях, діяльності органів суддівського самоврядування, Вищої ради юстиції тощо без відбуття у відрядження (за наявності наказу голови суду);

- у разі призначення судді членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України - з моменту прийняття рішення про призначення;

- в інших передбачених законом випадках, у яких суддя не може здійснювати правосудця або брати участь у розгляді судових справ.

Дні, у які не розподіляються щодо конкретного судді судові справи, не враховуються при розрахунку коефіцієнту навантаження судді на момент автоматизованого розподілу судової справи.

2.6. Автоматизований розподіл судових справ між суддями (колегіями суддів) здійснюється без урахування  спеціалізації суддів, крім спеціалізації зі здійснення кримінального провадження щодо неповнолітніх.

2.7. Автоматизований розподіл судових справ між суддями, здійснюється між усіма суддями.

2.8. Судові справи підлягають автоматизованому розподілу між суддями, які мають на момент автоматизованого розподілу судових справ повноваження для здійснення процесуальних дій.

2.9. У разі одночасного перебування всіх суддів у відрядженнях, відпустках, їх тимчасової непрацездатності та в інших передбачених законом випадках, у яких суддя не може здійснювати правосуддя або брати участь у розгляді судових справ, автоматизований розподіл судових справ здійснюється автоматизованою системою у робочий день, наступний за днем, коли відпали відповідні обставини.

Керівником апарату (у разі її відсутності, заступником керівника апарату) вноситься до автоматизованої системи документообігу суду довідка про неможливість автоматизованого розподілу у день реєстрації справи, в якій зазначаються причини неможливості розподілу та долучається до матеріалів справи.

У разі коли в суді з об’єктивних підстав правосуддя здійснює один суддя, здійснення автоматизованого розподілу судових справ не буде порушенням вимог цього Положення.

2.10. Справи які відповідно до законодавства підлягають реєстрації та розгляду у вихідні, святкові чи неробочі дні ( справи, які розглядаються слідчим суддею) розподіляються  автоматизовано черговому судді. Судді та персонал необхідний для забезпечення судового розгляду справ, чергують відповідно до складених графіків чергування.   Відпрацьований час у святкові чи неробочі дні компенсується суддям та працівникам шляхом надання інших днів для відпочинку.

 

2.11. Розподіл судових справ шляхом передачі судової справи раніше визначеному у судовій справі судді здійснюється відповідно до пункту 2.3.44 Положення про автоматизовану систему документообігу суду.   

  У разі відсутності раніше визначеного у судовій справі головуючого судді у випадках, передбачених підпунктом 2.3.44 пункту 2.3 Положення (припинення повноважень, відпустка, тимчасова непрацездатність, відрядження, припинення розподілу судових справ перед відпусткою відповідно до Положення про автоматизовану систему документообігу суду тощо) такі судові справи та матеріали підлягають автоматизованому розподілу (крім винесення додаткового рішення), а саме: необхідно роз’єднати справу, яку створено на основі поточної із попередньою  та здійснити автоматизований розподіл між працюючими суддями. 

2.12. Клопотання та скарги по одному кримінальному провадженню передаються раніше визначеному слідчому судді.

У разі переведення судді до іншого суду, припинення повноважень, тимчасової неможливості здійснювати функції правосуддя (відпустка, тимчасова непрацездатність, відрядження, припинення розподілу судових справ перед відпусткою відповідно до Положення про автоматизовану систему документообігу суду тощо), справа розподіляється в автоматизованому порядку іншому слідчому судді, шляхом розєднання поєднаних справ.

У разі, якщо клопотання та скарги по одному кримінальному провадженні розглядались декількома суддями, то заводиться обліково-статистична картка на основі поточної , а саме першої справи, яка надійшла до суду і передається судді, який її розглядав.

2.13.   Розподіл заяв, які стосуються основних справ розглянутих до грудня 2009 року, розподіляти в автоматизованому порядку з урахуванням працюючих суддів.

2.14. Не підлягають автоматизованому розподілу судові справи, а передаються раніше визначеному судді:

 які надійшли до суду першої інстанції для вирішення питання про їх об’єднання у порядку, визначеному частиною другою статті 334 КПК України;

у разі роз’єднання (виділення) судових справ, виділена в окреме провадження судова справа не підлягає автоматизованому розподілу, реєструється як така, що надійшла вперше та передається судді, яким ухвалено рішення про роз’єднання.

2.15. Судові справи, що надійшли із судів апеляційної або касаційної інстанції після скасування ухвал, які перешкоджають подальшому розгляду судової справи (крім ухвал про закриття, припинення провадження), а також ухвал, які не перешкоджають подальшому розгляду судової справи, не підлягають автоматизованому розподілу, а передаються тим суддям, ухвалу яких скасовано чи у провадженні яких перебувала або перебуває судова справа.

2.16. Судова справа підлягає   автоматизованому розподілу між усіма суддями шляхом роз’єднання справ у разі, якщо суддя, в провадженні якого перебувала судова справа, зазначена у п. 2.15. Засад , на момент повернення її із суду апеляційної чи касаційної інстанції не працює в цьому суді, припинення повноважень, тимчасової неможливості здійснювати функції правосуддя (відпустка, тимчасова непрацездатність, відрядження, припинення розподілу судових справ перед відпусткою відповідно до Положення про автоматизовану систему документообігу суду тощо). 

2.17. У разі, коли суддя тривалий час відсутній на роботі (довготривале перебування на листку непрацездатності, а також настання інших обставин, які унеможливлюють його участь у розгляді справ, що може мати наслідком порушення строку розгляду справ), та по невирішених  справах поступили заяви від сторін про повторний автоматизований розподіл справ іншому судді, то керівником апарату передаються дані заяви та справи голові суду для вирішення питання на зборах суддів. На підставі рішення зборів суддів, керівником апарату виноситься вмотивоване розпорядження про повторний автоматизований розподіл справ яке додається до матеріалів справи.

2.18. У разі визначення автоматизованою системою неможливості здійснення автоматизованого (повторного автоматизованого) розподілу судових справ, автоматизованою системою автоматизовано створюється протокол щодо неможливості автоматизованого розподілу судових справ між суддями.

Керівником апарату (у разі її відсутності, заступником керівника апарату) вноситься до автоматизованої системи документообігу суду довідка про неможливість автоматизованого розподілу, в якій зазначаються причини неможливості розподілу та долучається до матеріалів справи.                   

2.19. Інші питання розподілу судових справ, які не врегульовані Засадами та Положенням вирішувати відносно Правил поєднання судових справ з довідника КП «Д-3».

2.20. У випадку помилкового внесення даних в обліково-статистичну (інформаційну) картку, відповідальним працівником надаються пояснення, на підставі яких керівник апарату в резолюції зазначає: дозволити внести зміни чи відмовити.

                                    

  1. Повноваження зборів суддів щодо здійснення автоматизованого розподілу судових справ між суддями.

3.1. Збори суддів Суду мають право запроваджувати спеціалізацію суддів з розгляду конкретних категорій судових справ.

3.2. Якщо розгляд справи здійснюється колегіально, склад колегії суддів визначається автоматизованою системою. Збори суддів можуть визначити склади постійно-діючих колегій суддів.

3.3. Збори суддів Суду мають право визначати коефіцієнт складності категорій судових справ, особливості розподілу судових справ при виконанні суддею інших повноважень, не пов’язаних із здійсненням правосудця, коефіцієнт адміністративних посад, коефіцієнт, що враховує форму участі судді в розгляді судової справи, тощо.

3.4. Збори суддів Суду мають право визначати необхідність врахування при розрахунку коефіцієнту навантаження судді на момент автоматизованого розподілу судової справи днів, у які не розподіляються щодо конкретного судді судові справи.

3.5. Збори суддів Суду мають право розглядати питання щодо настання обставин, які унеможливлюють участь судді у розгляді судових справ, що може мати наслідком порушення строку розгляду судових справ, передбаченого відповідним процесуальним законом.

3.6. Збори суддів Суду мають право розглядати питання щодо розподілу судових справ у разі знеструмлення електромережі суду, виходу з ладу обладнання або комп’ютерних програм чи настання інших обставин, які унеможливлюють функціонування автоматизованої системи відповідно до Положення.

3.7. Збори суддів Суду мають право розглядати питання щодо перерозподілу судових справ іншому судді, за заявами сторін у справі, у разі довготривалої відсутності судді на роботі. 

3.8. Зміни до налаштувань автоматизованої системи згідно з пунктами  3.1- 3.7. Засад, вносяться не пізніше одного робочого дня, що передує даті їх застосування, визначеній зборами суддів Суду.

  1. Формування колегій

4.1. Якщо судова справа підлягає розгляду (перегляду) колегією суддів, при автоматизованому розподілі судових справ автоматизованою системою в суді визначається головуючий суддя із числа всіх суддів відповідного суду з урахуванням їх спеціалізації (за її наявності). Після визначення автоматизованою системою головуючого судді (судді-доповідача) автоматично визначається склад колегії суддів.

4.2. У разі коли обвинуваченим у вчиненні злочину, за який передбачене покарання у виді довічного позбавлення волі, заявлено клопотання про розгляд кримінального провадження стосовно нього судом присяжних, автоматизованою системою визначається до складу такого суду два професійних судді шляхом включення до нього головуючого та одного із суддів зі складу колегії суддів, визначених автоматично.

4.3. У разі неможливості виконання суддею, який входить до складу колегії суддів, обов’язків судді (тимчасова непрацездатність, відрядження, відпустка тощо термін відсутності 30 днів і більше), який не є головуючим суддею (суддею-доповідачем) у судовій справі, заміна відсутнього судді, який входить до складу колегії суддів, здійснюється автоматизованим розподілом.

4.4. Якщо кримінальне провадження щодо неповнолітнього підлягає розгляду (перегляду) колегією суддів, при автоматизованому розподілі судових справ автоматизованою системою в суді визначається головуючий суддя, призначений зборами суддів по розгляду кримінальних проваджень з урахуванням даної спеціалізації . Після визначення автоматизованою системою головуючого судді (судді-доповідача) склад колегії суддів визначається автоматизованим розподілом з числа всіх працюючих на той час суддів.

  1. Визначення присяжних

Визначення присяжних здійснюється відповідно до розділу 2.5 Положення про автоматизовану систему документообігу суду.                                                                                 

  1. Прикінцеві положення.

6.1. Рішення зборів суддів Снятинського районного суду Івано-Франківської області, які регламентують роботу автоматизованої системи документообігу суду можуть включатись до складу Засад використання автоматизованої системи документообігу Снятинського районного суду Івано-Франківської області.

6.2. У разі внесення змін до Засад використання автоматизованої системи документообігу суду збори суддів суду новим рішенням затверджують Засади використання автоматизованої системи документообігу суду в новій редакції.