flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Діяльність суду

04 жовтня 2018, 16:27

Судова влада України виконує важливу функцію для українського народу, пропонуючи відкритий та чесний спосіб вирішення спорів.

Судова влада – це система утворених відповідно до закону органів, що наділені виключними владними повноваженнями по розгляду юридично значущих справ із застосуванням спеціальної визначеної законом процесуальної форми, яка містить гарантії законності й справедливості рішень, що приймаються. Органом, наділеним повноваженням по реалізації одного з видів державної влади – судової, є суд. У сукупності усі суди країни складають її судову систему, яка є організаційним утіленням судової влади.

Основні засади організації та діяльності судової влади регламентовано Конституцією України (розд. VІІІ) та Законом України “Про судоустрій і статус суддів”.

Завданням суду при здійсненні правосуддя є забезпечення захисту гарантованих Конституцією України та законами прав і свобод людини і громадянина; захисту прав і законних інтересів юридичних осіб; інтересів суспільства і держави.

Свої завдання, суд виконує під час здійснення правосуддя - розгляду і вирішення конкретних судових справ правовими засобами, які йому надані у судочинстві для захисту гарантованих прав і свобод людини і громадянина, прав і законних інтересів юридичних осіб, інтересів суспільства і держави.

Право на справедливий суд, гарантоване статтею 8 Конституції України, закріплено у ст. 14 Міжнародного пакту про громадянські та політичні права і в п. 1 ст. б Європейської конвенції про захист прав людини та основоположних свобод. Сприйняття цього принципу судової влади вимагає від держави дотримання наступних умов: гарантії доступу до суду, матеріальних гарантій, тобто забезпечення певних вимог стосовно організації судів та кількісного складу корпусу суддів, процесуальних гарантій щодо здійснення судового розгляду.

У контексті наведених міжнародних документів, а також практики Європейського суду з прав людини право на справедливий (належний) суд означає встановлення певних вимог до організації суду: його створення на підставі закону; самостійність, безсторонність; доступність; додержання процедури розгляду справи; гласність; забезпечення реалізації наданих процесуальним законом прав учасників судового розгляду; змагальність; розумний строк розгляду справи; виконання остаточного судового рішення тощо.

При здійсненні своєї діяльності суд покликаний спрямовувати свою діяльність на всебічне, повне і об'єктивне вирішення цивільних, адміністративних справ, кримінальних проваджень та справ про притягнення осіб до адміністративної відповідальності у повній відповідності з чинним законодавством. Точне і неухильне додержання і застосування норм матеріального і про­цесуального законодавства при розгляді і вирішенні справ є га­рантією їх правильного, справедливого і швидкого вирішення з метою за­хисту і охорони суспільного ладу і державності України, прав та законних інтересів громадян і юридичних осіб усіх форм власності, дальшого зміц­нення законності і правопорядку та виховання громадян і посадових осіб у дусі неухильного виконання законів.

З метою підвищення рівня суспільної довіри до нашої роботи суд тісно співпрацює зі ЗМІ, проводить збори з правоохоронними структурами, громадськістю. Налагоджено висвітлення судового процесу розгляду справ, які привертають значний суспільний інтерес, покращилася робота з опублікування даних щодо діяльності суду на web-сайті Снятинського районного суду офіційного web-порталу «Судова влада України» та на сторінці у мережі Фейсбук. Незважаючи на складні ситуації в державі, активну фазу судової реформи, судді продовжують працювати і щоденно виконують свої обов’язки.

Розгляд справ у суді відбувається відкрито, інформація щодо справ, які розглядаються судом, є доступною, робота суду поволі стає прозорішою та сприйнятливішою для кожного громадянина.

Штатна чисельність суддів Снятинського районного суду складає 4 судді. На даний час фактично здійснює правосуддя голова Снятинського районного суду Калиновський М.М. та суддя Собко В.М., у судді Сегіна І.Р. закінчилися повноваження та 1 посада судді вакантна. У зв’язку із цим ситуація суттєво позначається на навантаження тих суддів, які наразі здійснюють правосуддя.

Протягом першого півріччя 2018 року у Снятинському районному суді перебувало на розгляді  1948 справ та матеріалів, з яких: 

  • матеріалів кримінального судочинства 446, розглянуто 389;
  • матеріалів адміністративного судочинства 58, розглянуто 23;
  • матеріалів цивільного судочинства 737, розглянуто 473;
  • матеріалів адміністративного правопорушення 707, розглянуто 623.

До 6 осіб застосовано Закон України «Про амністію у 2016 році».

Крім того протягом першого півріччя 2018 року до Снятинського районного суду надійшло 142 адміністративних матеріали за ст. 130 КУпАП (керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції ), із яких 110 було розглянуто та притягнуто до адміністративної відповідальності 71 особу.

У своїй діяльності Снятинський районний суд здійснює правосуддя на засадах верховенства права забезпечує кожному право на справедливий суд та повагу інших прав та свобод людини і громадянина, прав і законних інтересів юридичних осіб, інтересів суспільства і держави.

Для реалізації всіх напрямків діяльності суду необхідна злагоджена робота всіх працівників суду. Люди, що працюють в судовій системі, обіймають відповідальні посади, до яких ставляться з довірою, і тому їх робота присвячена служінню суспільству та відстоюванню його інтересів.

 

Прес-служба суду